Stacje radiowe w USA

Mimo że w dobie Internetu wydawałoby się, że radio jest już reliktem przeszłości, popularność tego środka komunikacji wcale nie gaśnie – słuchamy go przy sprzątaniu, w podróży, czy na domowej imprezie. A czego możemy posłuchać w USA? W Ameryce radio wciąż cieszy się całkiem niezłą popularnością.

Do tych bardziej słynnych i lubianych stacji radiowych można na pewno zaliczyć WHTZ – znaną bardziej pod nazwą Z100 i kojarzoną głównie z osobą Ryana Seacresta, gospodarza Amerykańskiego Idola. Druga na liście jest KIIS-FM, nazywana również przez Amerykanów Kiss FM.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci z nią związanych jest Elvis Duran, który prowadzi poranny program. Do innych stacji cieszących się popularnością można zaliczyć również KAMP (97.

1 AMP Radio), będące największą konkurencją dla KIIS-FM, oraz WNOW – New York, które w przeszłości było znane pod nazwą „K-Rock”, i nadaje muzykę alternatywną i rockową. Podobnie jak w przypadku stacji telewizyjnych czy gazet, wybór stacji radiowych w USA jest całkiem spory i każdy trafi tu na coś dla siebie.

News Reporter
Hobby: Reporter