Sport w Ameryce

USA należy do tych małych wyjątków spośród krajów całego świata, w których piłka nożna nie jest tak bardzo popularna. Stany biorą udział w mistrzostwach w piłkę nożną, mają swoją drużynę, ale mimo to coś innego przykuwa ich uwagę.

Amerykanie mają dwa inne ulubione sporty – baseball i football. W baseball gra się za pomocą piłki baseballowej i kija baseballowego.

Naprzeciwko siebie stają dwie drużyny i zwycięża ta z większą ilością punktów, zdobytych poprzez zaliczanie kolejnych baz na boisku. W USA istnieje kilka lig baseballowych, między innymi młodzieżowe, szkolne, uniwersyteckie, a także te profesjonalne.

Football, mimo że w Wielkiej Brytanii właśnie tak określa się piłkę nożną (w Ameryce jest to soccer), w USA z piłką nożną nie ma nic wspólnego. Jest to sport, który zdecydowanie wzbudza w Amerykanach najwięcej emocji.

Na boisku ścierają się ze sobą dwie jedenastoosobowe drużyny, które również mają za zadanie zdobycie większej ilości punktów niż przeciwnicy. Piłkę w footballu amerykańskim można zarówno kopać, rzucać, jak i nieść.

Jak napisać dobry artykuł www.dwmorskieoko.pl
News Reporter
Hobby: Reporter