Chociaż w Polsce nie mamy takich kurortów morskich, jakie znajdziemy nad brzegiem Adriatyku czy Morza Śródziemnego, to jednak zdaje się, że nie mamy się czego wstydzić. Posiadamy przecież długie kilometry pięknych piaszczystych plaż i całkiem przyzwoitą infrastrukturę.

Doceniają to turyści, którzy masowo odwiedzają polskie miejscowości nadmorskie w okresie letnim i nieco rzadziej w innych porach roku, co jest oczywiście zupełnie normalne. W nadmorskich miejscowościach mieszkańcy starają się zarabiać na turystach, na przykład poprzez wynajmowanie im kwater.

Zdaje się, że ma to bezpośrednie przełożenie na ceny nieruchomości w tym regionie. Lokale, na których można sporo zarobić są naturalnie droższe od tych, które można tylko wynająć na dłuższy okres, bo wiadomo, że na takim wynajmie nie zbije się symbolicznych kokosów.

Każdy, kto posiada nieruchomość nad morzem może więc liczyć na uzyskanie za nią całkiem sporej sumy. Oczywiście, nie zawsze opłaca się jednak sprzedawać takie drogie lokale.

www.zieloneaukcje.pl
News Reporter
Hobby: Reporter