Wakacje powinny być nie tylko pełnego relaksu i szalonych przygód, ale również zdrowe. Zwłaszcza wtedy, gdy należymy do grona alergików lub wybieramy się na wczasy razem z małymi dziećmi. Urlop nad morzem uważany jest za wypoczynek zdrowy.

Warto jednak wiedzieć, że różne kurorty sprzyjają naszemu zdrowiu w różnym stopniu. Zależy to przede wszystkim od zawartości jodu w nadmorskim powietrzu. W skrócie można powiedzieć, że im więcej jodu tym lepiej.

Dobrze też, gdy w pobliżu plaży znajduje się las, oczyszczający powietrze docierające nad morze z miasta. Różne miejscowości w związku z innymi warunkami mogą pochwalić się albo statusem miejscowości turystycznej, albo uzdrowiska. To ostatnie jest rzecz jasna szczególnie pożądane, gdy zależy nam na zdrowym wypoczynku.

Poza tymi kryteriami warto wziąć pod uwagę jeszcze jedną zmienną. Jest nią wielkość ośrodka miejskiego. Dobrym przykładem jest Kołobrzeg, który proponuje wczasowiczom doskonały mikroklimat w okolicach samej plaży, ale z drugiej strony jest dużym miastem, pełnym samochodów emitujących spaliny.

www.konsulat-slowenia.pl
News Reporter
Hobby: Reporter