Route 66

Trasa 66 to jeden z najpopularniejszych punktów w USA. Tak samo jak omówieni w poprzednim wpisie przestępcy, często pojawia się w filmach i serialach.

Route 66 została oficjalnie otwarta w 1926 roku i oryginalnie łączyła Chicago z Los Angeles. W 1936 przedłużono ją jednak aż do Santa Monica i tym samym obecnie trasa przecina prawie cały kontynent, biegnąc przez Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię.

W 2002 kilka odcinków drogi (Illinois, Nowy Meksyk i Kalifornia) zyskało miano narodowej drogi krajobrazowej – Historic Route 66. Jest to teraz jedna z większych atrakcji w USA – każdy chce się przejechać tymi fragmentami drogi, które razem wynoszą 2269,2 km i oddają prawdziwego ducha kraju.

O Route 66 śpiewał zespół Depeche Mode i jeździli nią bohaterowie filmu animowanego Auta. Trasa często pojawia się na wielkim ekranie, jak i tym mniejszym, często w tle wydarzeń, ale zawsze bardzo malownicza – przebiega przez różne krajobrazy, od pustynnych do górzystych.

News Reporter
Hobby: Reporter